Fiú egyetemi bajnokság, Nyugat – Alapszakasz – 6. forduló

2016.11.21. hétfő, 19:15 – Budapest, Tüske csarnok – 1. terem
Játékvezetők: Bagi Bálint, Szájer József

ELTE-BEAC: Szekeres, GYURCSÁNYI 19/15, JAKUCS 19/15, DÉVÉNYI 12, Mayer 4. Cs.: BOGNÁR 9/3, Koncz 5, Debreceni 2, Mokos, Czimer 8, Sterczer 3/3, Alcon.
SMAFC: HORVÁTH CS. 6, FORRAI 27/12, Oláh 2, BERNECZEI 37/6, SZEGEDI 7/3. Cs.: Tukovits, Hídvégi, Széplaki.

BEAC.hu:

„A mérkőzés kezdetén kicsit megilletődött a hazai ELTE csapata az ellenfél zónája láttán, így a soproniak meg is léptek az elején. Ehhez kellett Forrai, Szegedi, de leginkább Berneczei kiváló játéka. Szerencsére a hazaiak edzője, Varga Zsolt nem nézte sokáig tétlenül, ahogy elhúz a vendég soproni alakulat, egyből kikérte az idejét, és ez hatásosnak is bizonyult. Sikerült felráznia fiait, akik szigorítottak védekezésükön, és a 20. percre ledolgozták hátrányukat. Innentől kezdve nem is alakult ki jelentősebb különbség a csapatok között, a félidőben egy pont volt a vendégek előnye. Az ELTE csapatában Gyurcsányi Péter és Jakucs Balázs pontjai rendre jókor jöttek, többször is kritikus időszakokban sikerült betalálniuk a 6,25-ön túlról, demoralizálva ezzel ellenfelüket.
A második félidőben az ELTE-BEAC együttese végig 3-4 pontos hátrányban volt. A végén aztán Dévényi Gábor és Bognár Domokos fontos kosarainak köszönhetően a legjobbkor vették át a vezetést a hazaiak, amit a végső sípszóig már nem is engedtek ki a kezükből. A végére úgy tűnt, a SMAFC csapata el is fáradt, de ezzel együtt is fontos hazai győzelmet aratott az ELTE-BEAC, ezzel megszerezve a szezonbeli második győzelmet az egyetemi bajnokságban.”