3. helyen zártuk az alapszakaszt!

Férfi NB I. B Nyugati csoport – Alapszakasz – 22. forduló

Az NB I. B-s bajnokság záró, 22. fordulójában a SMAFC-NYME a fővárosi Budapesti Honvéd SE-t fogadta hazai pályán. A képlet egyszerű volt: ha nyernek a soproniak, megvan a felsőházi rájátszás.

SMAFC-NYME – Budapesti Honvéd SE 75:63

(19:17, 20:18, 23:17, 13:11)
2012.04.01. vasárnap, 18:00 – Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok (250 néző)
Vezette: Sabáli, Török, Benedek

SMAFC: KARÁCSONYI 8/3, BALOGH 16/6, Szlávik 9/3, KOVÁCS 16, Csaplár-Nagy 10. Csere: Czukor 5, VESZTERGOM 11, Szabó N., Herczeg.
Edző: Vetési Imre, Barlai Tamás

Botár László (Kezdo5.hu):

„Jó védekezéssel, s Kovács eredményessége réven 14:6-ra elhúzott a SMAFC. Utána támadásban túlpörögtek, védekezésben pedig rendre lemaradtak a hazaiak, s a Honvéd egy 11:2-es rohammal átvette a vezetést. A szakasz Vesztergom kosár plusz büntetős akciójával zárult.
A második szakasz eleje nagy küzdelmet, de sok hibát hozott, Csaplár-Nagy hamar megkapta 3. személyijét. Éppen a helyére érkező Vesztergom harcos, energikus játékának köszönhetően szerzett pár pontos előnyt a szünetre a SMAFC-NYME.
Karácsonyi másfél perc alatt 8 pontot dobott a második szakasz elején, s kerek 10-re nőtt a hazai előny. S az ő remeklése Baloghnak is lendületet adott, egy 15:2-es első 4 percet produkált szünet után a SMAFC-NYME. A negyed végén pár hazai eladott labda után 10-re jött fel a Honvéd.
Lendületben is maradtak a vendégek, hamar feljöttek 5 pontra, ráadásul a hazai kulcsemberek közül Szlávik és Csaplár-Nagy is 4-4 hibával állt. Kritikus helyzetben újra Vesztergom villant, s kosara a győzelmet jelentő 6:0-s roham kezdetét jelentette.”

Vetési Imre:

„A játékosok átérezték a meccs fontosságát, végig a kezünkben tartottuk a mérkőzést, s amikor feljött ellenfelünk, tudtunk újítani.”