68 pontot hozott az első negyed Sopronban az EKE-Eger-KOK SE vendégjátékán

Férfi NB I. B csoport, Keresztbejátszás a 17-24. helyért – 2. forduló

SMAFC – EKE Eger KOK 100:81

(37:31, 27:16, 22:14, 14:20)
2017.04.15. szombat, 15:30 – Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok (100 néző)
Játékvezetők: Magyari Tibor, Esztergályos Róbert, Benedek Zoltán
Ellenőr: Nagy József

SMAFC: RÁTVAY T. 27/12, KOVÁCS B. 19, Füzi 13/6, Papp 12, Werner 10/3, Vesztergom 8, Polgárdy 6, Rátvay B. 2, Karácsonyi 2, Forrai 1, Németh M., Horváth Cs.
Edző: Meszlényi Róbert
Eger: Tóth Z. 17/12, VARGA I. 13, Csabák 12/6, ILLÉS B. 12, Fülöp G. 8, Szabó G. 6/6, Veres 4, Szicsák 4, Ungi 2, Csákvári 2, Beák 1.

„Ritkán látható módon 68 pontot hozott az első negyed Sopronban az EKE-Eger-KOK SE vendégjátékán. A 17-24. helyért folyó rájátszás 2. fordulójában meglepetésre vereséget szenvedtek az egri egyetemisták. A 37-31-es hazai vezetést követően a második negyedben még jobban elhúzott a Sopron (félidőben 64:47). Fordulás után sem sikerült csökkenteni a tetenes hátrányt. A házigazda a 100 pontot is elérte a 81 egri ponttal szemben. Váczi Péter edző értékelése szerint már a MEFOB-döntő jegyében új taktikai variációkat próbáltak ki. – Sajnos az új elemek nem azzal a hatásfokkal működtek, mint kellene. Ebből az ellenfél komoly előnyt tudott kiépíteni. Nincs tragédia, hiszen ezeket a meccseket a döntőre való felkészülésnek tekintjük. Boldogok vagyunk, hogy ujoncot tudtunk avatni Szicsák Bence személyében aki jó játékkal hálálta meg a bizalmat. A jövő héten keddtől napi két edzéssel kisebb fajta mini alapozást tartunk. Szeretnénk, ha erőben mindenki ellen jobbak lennénk majd a várhatóan május közepén rendezendőt MEFOB-döntőben.”