Fiú egyetemi bajnokság – Nyugat – Alapszakasz

2016.02.08. hétfő, 18:00 – Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok
Játékvezetők: Rokob Krisztián, Kovács Zoltán

SMAFC: NAGY G. 37/3, Szlávik, FORRAI 25/15, Tukovits, TÖRÖK 18. Cs.: Széplaki 3/3, Szőke, Gaál 3, Szegedi 2.
Veszprém: Herbel 2, NOVÁK 22/3, CZAKÓ 20, TAKÁCS 32/3, Kovács D. 8. Cs.: NAMÉNYI 9/3, Szeifert 2.

Botár László (Kezdő5.hu):

„Az egész meccs olyan volt, mint egy érdekes üldözőverseny. A Veszprém kezdett jobban, s 6 pontos előnyt szerzett a nyitó szakasz közepén. A játékrész második felében Forrai Dániel tripláira építve 1 pontra feljött a SMAFC. A második negyed egyértelműen a szokásos Novák Patrik – Czakó Tamás – Takács András trió vezette Veszprémé volt, a szünetben 15 ponttal »mentek« a vendégek.
A SMAFC azonban nem adta föl. Nagy Gergő vezérletével ellenfele után eredt, s a harmadik negyed második felében ismét volt Forrainak egy jó sorozata. Fokozatosan fogyott a Veszprém előnye, a záró szalasz közepén 3 pontra zárkóztak föl a hazaiak. A hosszú, folyamatos, koncentrált játék azonban sokat kivett az egyik legjobbját, Berneczeit Lászlót nélkülöző soproniakból, így a végjátékban újítani tudtak a vendégek, s végül megnyerték ezt a remek meccset.
Nagy Gergő 37 pontja mellé 8 gólpasszt osztott ki társainak. Török Balázs 18 pontos, 12 lepattanós dupla-duplával zárt. Vendég oldalon mindhárom remeklő kosaras dupla-duplát jegyzett. Takács 32 pontja mellé 12 lepattanót szedett, a 22 pontig jutó Novák és a 20-szal záró Czakó egyaránt 10-10 lepattanót szedett.”