Fiú egyetemi bajnokság, Nyugat – Alapszakasz – 4. forduló

Veszprémi Egyetemi SC – SMAFC-NYME 73:82

NYME: Jávor 27/12, Horváth 4/3, Berneczei 25/9, Nagy 24/6, Czeller. Csere: Gaál 2, Dobrovics.
Edző: Barlai Tamás
Veszprém: Horváth 12/3, Takács 29/3, Pintér 17/9, Czakó 9, Csaba M. 2. Csere: Huszár, Bagó 4, Csejtez, Csaba T.
Edző: Andorka Zoltán

„Az idén szintén újonc Veszprémi Egyetem otthonába látogatott a tartalékos NYME együttese, a soproniaknál mindössze nyolc játékos volt bevethető.
Az első negyedben többnyire fej-fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó percben azonban felpörögtek a hazaiak, akik Czakó vezérletével hat pontos előnnyel zárták az első szakaszt. A folytatásban összeszedte magát Barlai Tamás gárdája, Jávor zsinórban szerzett nyolc pontja, valamint Nagy kosár plusz büntetős akciója után már az NYME vezetett (21:25). Takács eredményessége révén egy 7:0-ás rohammal viszont már ismét a Veszprémnél volt az előny (29:28). A hazaiak minimálisan növelni is tudták előnyüket a nagyszünetre.
A harmadik negyedben aztán robbantottak a soproniak. A Jávor–Nagy–Berneczei trió által vezérelt vendégek előbb egalizáltak, majd jelentős előnyre tettek szert, amit meg is tartottak a záró negyed elejéig. A harmadik etapot 14:30-ra nyerte meg az NYME. A záró felvonásban tulajdonképpen tartotta korábban megszerzett előnyét Barlai Tamás csapata, a hazaiaknak sikerült tíz ponton belülre kerülniük a végére, ezzel kozmetikázni is kicsit az eredményen.”