Bravúros 7. hely az Országos Döntőben!

Morgen Ferdinánd U20 Emlékbajnokság, Országos Döntő, “B” csoport, 1. mérkőzés

2022.04.21. csütörtök 11:00 – Körmend, Városi Sportcsarnok

Falco Volvo Alpok Autó Szombathely U20 – SMAFC U20 80-40 (20-8, 24-15, 18-14, 18-3)

SMAFC U20: Horváth M. 3, Csátaljay B. 4, Heiszenberger N. 2, Hencz B. 14/6, Réti B.
Cserék: Balogh L. 15/12, Wilcsinsznky Á. 2, Hipságh B., Grah D., Mentes Á., Nagy B., Veöreös G.

Farkas Dávid – Nyilatkozat:
A csapat háromnegyedének élete első “A” döntője a ma kezdődött torna, ez sajnos a mérkőzés elején érződött is. Sem sebességben, sem a döntések minőségében nem tudtuk felvenni a versenyt a jó erőkből álló Falco csapatával, akiknek gratulálok a győzelemhez.

Morgen Ferdinánd U20 Emlékbajnokság, Országos Döntő, “B” csoport, 2. mérkőzés

2022.04.21. csütörtök 17:30 – Körmend, Városi Sportcsarnok

Szolnoki Olajbányász U20 – SMAFC U20 83-46 (19-13, 17-13, 24-11, 23-9)

SMAFC U20: Horváth M. 4, Csátaljay B. 12/3, Heiszenberger N. 7/3, Hencz B. 13/9, Réti B. 2
Cserék: Balogh L. 6, Wilcsinsznky Á. 2, Hipságh B., Taschner B., Varga G., Nagy B., Grah D.

Az első félidőben méltó ellenfelei voltunk az A csoportos rotációban szereplő játékosokkal felálló Szolnok ellen. Ez a sebességű és fizikális első húsz perc, valamint az, hogy a mai napon ez volt a második mérkőzésünk, a harmadik negyedtől visszaütött, nem tudtuk már ugyanazt a szintet képviselni. Panaszra azonban nem lehet okom, hisz nekünk nem A csoportos csapatok ellen kell győztes álmokat kergetni, készülünk a számunkra fontos szakaszra.

Morgen Ferdinánd U20 Emlékbajnokság, Országos Döntő, “B” csoport, 3. mérkőzés

2022.04.22. péntek 13:00 – Körmend, Városi Sportcsarnok

SMAFC U20 – Budapesti Honvéd U20 45-91 (13-22, 10-23, 15-27, 7-19)

SMAFC U20: Horváth M. 8/3, Csátaljay B., Heiszenberger N. 7/3, Hencz B. 14, Réti B. 6
Cserék: Balogh L. 2, Wilcsinsznky Á. 3, Hipságh B., Taschner B. 3/3, Varga G. 2, Mentes Á., Veöreös G.

A végső győzelemre is esélyes Honvéd ellen megmutatkozott mi a különbség egy Nemzeti Sportakadémia és egy Zöld csoportból érkező csapat között. Örülök, hogy a fiúk egy ilyen ellenfél ellen is megmérkőzhettek a hétvége folyamán. Mindent megpróbálunk megtenni, hogy az 5.-8. helyért folyó küzdelmekben a lehető legjobb eredményt érjük el.

Morgen Ferdinánd U20 Emlékbajnokság, Országos Döntő, 5.-8. hely, keresztjáték

2022.04.23. szombat 12:00 – Körmend, Városi Sportcsarnok

EGIS Körmend U20 – SMAFC U20 84-44 (23-15, 14-9, 26-16, 21-4)

SMAFC U20: Horváth M., Csátaljay B. 4, Heiszenberger N. 6, Hencz B. 11/3, Réti B. 6
Cserék: Balogh L., Wilcsinsznky Á., Hajnal K. 13/12, Hipságh B. 2, Varga G. 2, Grah D., Veöreös G.

Ha valaki a Döntő előtt azt mondja, hogy az A csoportot veretlenül megnyerő Körmend csapatával fogunk a négy nap valamelyikén megmérkőzni, valószínű mi örültünk volna jobban, most azonban nem így történt, hisz ezzel a forgatókönyvvel senki sem számolt. Az első félidőben még sikerült tartanunk a két osztálynyi különbség jelentette hátrányt, a másodikban azonban már a holnapi helyosztót helyeztem előtérbe, ahol fontos feladat előtt állunk.

Morgen Ferdinánd U20 Emlékbajnokság, Országos Döntő, 7. helyért

2022.04.24. vasárnap 9:00 – Körmend, Városi Sportcsarnok

MAFC U20 – SMAFC U20 53-66 (12-17, 22-17, 10-16, 9-16)

SMAFC U20: Horváth M. 11/6, Balogh L. 11/9, Heiszenberger N. 7/3, Hencz B. 7/3, Réti B. 11
Cserék: Csátaljay B., Wilcsinsznky Á. 8, Hajnal K. 11/9, Hipságh B., Mentes Á., Taschner B., Veöreös G.

Úgy gondolom, a mai napon mi jobban akartuk ezt a győzelmet, mint ellenfelünk, ennek megfelelően is kezdtünk, hisz percek alatt 14-2-es vezetést szereztünk. Bár a félidő végére hullámvölgybe kerültünk, a harmadik és negyedik negyedben újra dominálni tudtunk és megérdemelt győzelmet szereztünk. Büszke vagyok a játékosaimra, hisz emberfeletti teljesítményt nyújtottak a négy nap alatt, meg kellett mérkőzniük az A csoport első, második és harmadik helyezettjével, valamint a Piros csoport első helyezettjével is. Ezek után érkeztünk el a mai helyosztóig, ahol mind mentálisan mind fizikálisan olyan állapotban voltunk, hogy ezt a sikert közösen el tudtuk érni. Négy év után ismét ezért jöttünk, hogy be tudjuk bizonyítani, hogy a mindenki által borítékolt Zöld csoportos csapat fix nyolcadik helyére rácáfoljunk!

Gratulálok és köszönöm mindenkinek, aki ennek a sikernek valamilyen formában részese volt, köszönöm a stábnak, valamint a klubvezetésnek, hogy élvezhetem bizalmukat és immár az ötödik szezonban irányíthattam a SMAFC U20-as csapatát, akiket másodjára juttathattam el Magyarország legjobb nyolc csapata közé! Szurkolóink előtt pedig le a kalappal, minden nap hazai pályát varázsoltak nekünk a Döntő alatt.
Sok sikert kívánok érettségiző játékosaimnak, vizsgáik után egy nagy ünnepléssorozattal fogjuk lezárni ezt az emlékezetes szezont, ahol 22/22 győzelemmel, veretlenül zártuk a Zöld csoport alapszakaszát, a hétvégén pedig megszereztük az ország hetedik helyét, rengeteg áldozatot hozva és rengeteg munkát beletéve!!!