Fiú egyetemi bajnokság, Nyugat – Alapszakasz – 9. forduló

SMAFC-NYME – Veszprémi Egyetemi SC 85:70

2014.03.03. hétfő, 19:00 – Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok

SMAFC-NYME: Karácsonyi 3/3, Nagy 9/3 , JÁVOR 16/6, BERNECZEI 31/12, CZELLER 16. Cs.: H. Kovács 4, Dobrovics, Horváth 4, Gaál 2.
Veszprém: Huszár 3/3, Horváth 11, PINTÉR 22/3, KELEMEN 30/3, Csaba 4. Cs.: Csejtei, Mónus 3.

Botár László (Kezdo5.hu):

„Az első negyed derekáig fej-fej mellett haladt a két tartalékos csapat, soproni részről Berneczei és Jávor termelte a pontokat, a vendégeket Kelemen tartotta versenyben. Ezután hét ponttal megléptek a hazaiak, s ezt az előnyt meg is tartották az első negyed végéig.
A második negyed elején lendületben maradt az NYME, amely Nagy triplájával már tíz pont fölé növelte előnyét (33:21). A veszprémieknél jobbára csak Kelemen tudott érdemben hozzátenni a játékhoz. Állandósult a soproni együttes 13:14 pontos vezetése, köszönhetően Berneczei négy triplájának.
A második félidő elején úgy tűnt, hogy magára találnak a vendégek. Pintér is bekapcsolódott a pontszerzésbe. A hazai csapat tetemes előnye birtokában elkövetett pár fegyelmezetlenséget, ezt kihasználva a 10 pontos lélektani határon belülre került a Veszprém (53:46). A negyed végén Jávor és Czeller ponterős játékának köszönhetően ismét megnyugtató előnnyel vezetett a soproni csapat.
A záró etap elején egy 10:0-ás szériával végleg eldöntötte a találkozót az NYME. Az utolsó négy percet ugyan 12:5-re megnyerték a veszprémiek, de a soproni csapat magabiztos győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.”