Győzött az egyetemi csapat (MEFOB)

A hét elején a Veszprémi Egyetem csapatát fogadta a Nyugat-magyarországi Egyetem kosárlabdacsapata az egyetemi bajnokságban.

Fiú egyetemi bajnokság, Nyugat – Alapszakasz – 4. forduló

SMAFC-NYME – Veszprémi Egyetem SC 64:59

(12:20, 15:17, 15:6, 22:16)
2012.11.26. hétfő, 19:30 – Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok

SMAFC-NYME: Gál 2, Czeller, Berneczei 20, Nagy 2, Jávor 13/3. Csere: Szabó 13, Karácsonyi 9, Szőke 3/3, Eiler 2, H. Kovács.
Edző: Barlai Tamás
VESC: Takács A. 17, Pintér 1, Horváth 6, Szél 15/9, Czakó 14. Csere: Huszár, Csaba 4, Takács L.
Edző: Tima Gergely

„Az első negyedben egyértelműen a vendégek irányították a játékot, akik sokkal pontosabban játszottak, mint ellenfelük. A folytatásban ugyan sikerült a hazaiaknak felkapaszkodni 3 pontra, de távoli kosarakkal és magabiztos büntetőkkel ismét elhúzott a Veszprém. Az első félidő végére 10 ponttal vezettek a vendégek.
A harmadik negyedben egy 15:0-ás sorozattal indított az NYME csapata, úgy tűnt a Veszprém pontot sem tud szerezni a 3. negyedben. Az utolsó percekre azonban elfáradtak a hazaiak, ezt kihasználva minimális előnyre tett szert a vendég csapat. A záró etap elején 7 ponttal elléptek a Barlai Tamás által irányított fiatalok, de nem adták fel a vendégek. Állandósult a 2-3 pontos soproni vezetés. Az utolsó két percben két veszprémi triplával közelebb kerültek a vendégek, de az NYME magabiztos büntetőzésével végül megnyerte a találkozót. Ezzel első sikerét aratta a soproni egyetemi együttes a bajnokságban.”