Harmadik hely az Universitas Tornán

I. Regionális Nemzetközi Universitas kosárlabda torna

2013. szeptember 14-15. – ELTE-BEAC Sportcsarnok, Budapest XI. ker. Bogdánfy Ödön út 10.

Az előző szezonban nem volt már idő a torna megrendezésére, ezért a MEFS a 2013/2014-es szezon előtti felkészülésre is szánta a rendezvényt.

A múlt hét végén Budapesten került megrendezésre az Universitas Férfi Kosárlabda Torna, amelyen eredetileg az ELTE-BEAC, a SMAFC-NYME, valamint a bécsi és pozsonyi egyetem egy-egy csapata érkezett volna, de a szlovák együttes lemondta a szereplést. Helyettük a Közgáz SC-DSK „ugrott be” negyedik csapatként.

A Nyugat-magyarországi Egyetem csapatánál történtek változások, távozott Szőke Péter, Eszlinger András és Eiler Dániel. Érkezett Bencsik Bátor Botond, Bali Ádám, Dobrovics Áron, illetve a soproni egyetemre érkezett Mexikóból Jose Roberto Gaytán Ochoa és Arturo Vázquez.

SMAFC-NYME – U. Döbling 72:69

(23:9, 12:16, 10:24, 27:20)
2013.09.14. szombat, 11:45

SMAFC: Bali 5, Nagy 8, Berneczei 28/15, Jávor 12/3, Dobrovics 7. Csere: Czeller 1, Ochoa 2, Horváth 4/3, Karácsonyi 2.
Edző: Barlai Tamás
Döbling: Alipiev 22/3, Rohacky 8, Tsolakis 7, Khünl-Brady 10, Winkler 13/3. Csere: Glenk, Silaghi 5/3, Bodzenta, Schlarmann, Schimik 4.
Edző: Christian Schüchner

„Az első mérkőzésen fővárosi derbit láthatott a közönség, itt az ELTE-BEAC diadalmaskodott. Ezután következett az NYME-SMAFC – U. Döbling összecsapás. Nagy és Berneczei kosaraival 12-2-re elhúzott a soproni gárda, a negyed végéig pedig tovább növelte előnyét Barlai Tamás együttese (23:9).
A folytatásban magára talált a Döbling, Alipiev révén faragott hátrányából az osztrák csapat. Ehhez kellett az is, hogy a soproniak elkönnyelműsködték a második negyedet, tiszta ziccerek maradtak ki.
A második félidő sok pontatlansággal indult, de hamar magára talált az osztrák együttes. Berneczei ugyan szerzett egy duplát, innentől kezdve viszont hat percig képtelen volt kosarat szerezni az NYME. Egy 17:0-ás rohammal fordított a Döbling, az utolsó negyed vége előtt pedig négy ponttal vezettek a vendégek.
A záró negyed fej-fej melletti csatát hozott, többnyire a Döbling vezetett egy-két ponttal. Az utolsó percekben több alkalommal is fordíthatott volna az NYME, de rendre kimaradtak a büntetők. 67:69-es állásnál támadhatott az NYME, Nagy egy betörés után kiosztotta a labdát Jávornak, aki pontosan célzott a triplavonalon túlról. A Döbling pedig hibázott támadásban, a soproniakhoz került a labda, Berneczei duplájával pedig kialakult a 72:69-es végeredmény.”

NYME-SMAFC – Közgáz SC 64:71

(20:22, 16:14, 13:15, 15:20)
2013.09.14. szombat, 16:45

SMAFC: Bali 3/3, Nagy 9/3, Berneczei 4, Jávor 20/12, Dobrovics 6. Csere: Ochoa 5/3, Horváth, Gaál, Karácsonyi 13/6, Czeller.
Közgáz: Vágvölgyi 14/6, Látos 21, Bencsik 3, Nagy Z. 5/3, Nagy Sz. 4. Csere: Lakits 5, Bencze 4, Korzitska, Tóth, Fazekas, Uzonyi 4, Kardos 4.
Edző: Vladár Csaba

„A délutáni program a Döbling – ELTE-BEAC párharccal folytatódott, ahol fölényes budapesti siker született. A szombati nap zárásaként az NYME-SMAFC a Közgáz SC-vel találkozott.
Jobban kezdtek a fővárosiak a tompán és pontatlanul játszó soproniakkal szemben (4:15). A negyed végén kellett Jávor és Karácsonyi triplája is ahhoz, hogy közelebb kerüljön ellenfeléhez az NYME (20:22).
Négy percnek kellett eltelnie a második negyedben ahhoz, hogy pontot szerezzen a soproni csapat, eközben a Közgáz 6:0-val nyitott. A budapestiek lendülete megtört, Barlai Tamás együttese igazi csapatmunkával felzárkózott ellenfelére a félidőre (36:36).
Ezúttal jobban kezdte a második félidőt az NYME, amely közel tíz ponttal elhúzott ellenfelétől. Az utolsó négy percre viszont mindössze egy duplára futotta Jávoréktól a Közgáz SC 13 pontjával szemben, akik könnyű lerohanásos kosarakat szereztek.
A záró etapban a büntetőké volt a főszerep, a soproniak négy büntetőből csupán egyet értékesítettek, a másik oldalon Vágvölgyi közelről és távolról sem tudott hibázni. A jobban koncentráló Közgáz SC megérdemelten nyert 64:71-re, az NYME pedig ismét egy hasznos, jó mérkőzést játszott, ezúttal azonban nem jött ki a lépés a végjátékban.”

ELTE-BEAC – NYME-SMAFC 98:63

(24:20, 26:11, 27:20, 21:12)
2013.09.15. vasárnap, 10:00

SMAFC: Bali 2, Nagy 14, Berneczei 8, Jávor 11/3, Dobrovics. Csere: Vázquez 2, Ochoa 13/3, H. Kovács, Horváth, Gaál, Karácsonyi 7/3, Czeller 6.
Edző: Barlai Tamás.
ELTE: Földi 12/12, Varga 7, Lakosa 23/6, Búza 23/6, Vajda 7. Csere: Szentesi, Takács, Szabari 14/6, Marjay 9, Jakus 2.
Edző: Pintér Attila

„A vasárnapi nap az ELTE-BEAC – NYME-SMAFC párosítással kezdődött. Az esélyesebbnek számító fővárosi ellenféllel szemben az első 13-14 percben kifejezetten jól tartotta magát Barlai Tamás csapata. Nagy különösen eredményes volt ezen időszakban, az ELTE-BEAC-nál pedig valaki mindig tudott kosarat szerezni a pályán lévők közül. A négy pontos fővárosi vezetés a második negyed közepéig tartott, innentől kezdve teljesen szétesett az NYME-SMAFC (50:31).
A hátralévő időben csak az volt a kérdés, hogy mekkora differenciával tud nyerni az ELTE együttese, végül 35 pontos siker született. Ezzel a tornát is megnyerte az ELTE-BEAC gárdája, a második helyen a Közgáz SC végzett, harmadik az NYME-SMAFC, negyedik helyen pedig a Döbling végzett. A torna csapatába Berneczei László került be az NYME együtteséből.
Az idei bajnokságra nézve kifejezetten hasznos hétvégét zárt az NYME együttese, hasznos tapasztalatokat szereztek a fiatalok a hétvégén. A torna megrendezéséért külön köszönet illeti meg az MKOSZ, a MEFS és az ELTE-BEAC Kosárlabda Szakosztályát.”