2017.04.10. hétfő, 19:45 – Sopron, Krasznai Ferenc Egyetemi Sportcsarnok

SMAFC: HORVÁTH CS. 13, Nagy G. 6, Forrai 15/6, BERNECZEI 20/3, Tukovits 4. Cs.: Oláh, Pongrácz.
Miskolc: TAKÁCS D. 14/6, Orosz 10/6, SZEPESI 13/9, Kopasz 4, LIPPAI 12. Cs.: GALLÓ 9, Orliczki M.

Botár László (Kezdő5.hu):

„Kopasz Márton a soproni visszavágóra 2 pontos előnnyel érkező miskolciaknak szerzett vezetést, erre azonban Berneczei László és Forrai Dániel vezetésével egy 13:0-s »száguldással« feleltek a soproniak, tehát ahogy Miskolcon, Sopronban is »állva hagyta« a meccs elején a hazai csapat a vendégeket. Az egyoldalú első negyed után 16 ponttal vezetett a SMAFC. A második negyed kiegyenlített játékkal indult, váltva estek a kosarak, az első meccsen remeklő Nagy Gergő triplájára Szepesi Szabolcs felelt hármassal. Állandósult a 15 pont körüli hazai vezetés, soproni részről Horváth Csaba, a vendégektől Lippai Szabolcs villogott. A félidő hajrájában Takács Dániel találataival 10 ponton belülre került a Miskolc, de a végén Horváth 2+1-es akciójával kerek 10 pontos előnnyel térhetett pihenőre a SMAFC gárdája.
Térfélcsere után nagy lendülettel kezdett a vendég együttes, amely a szakasz közepén Szepesi és Orosz Bence 1-1 hármasával 3 pontra felzárkózott, s összesítésben ekkor csupán 1 pont hátrányban volt. Ismét a Berneczei-Forrai kettős lépett elő hazai részről, s jórészt büntetőket értékesítve lépett el 10-zel egy 8:0-s rohammal a SMAFC. A szakasz Takács duplájával, s 8 pontos soproni vezetéssel zárult. A záró szakaszban volt már 10 pont (55:45) is a SMAFC előnye, ám a hajrára egyszerűen »elfogytak«, elkészültek erejükkel a hazaiak, az utolsó percekben szinte semmi nem sikerült nekik. A Miskolc pedig vérszemet kapott, s az utolsó bő 6 percet 17:3-ra nyerve, egységes csapatmunkával megfordította a meccset, s Sopronban is diadalmaskodva bejutott a négyes döntőbe.”