Tehetséges Fiatalok–Budapest – SMAFC-NYME 78:64

2015.11.29. vasárnap, 18:30 – Budapest, Budapest, Sport 11 Sportcentrum
Játékvezetők: Jurák Krisztián, Vida József, Bagi Bálint

SMAFC: Balogh 22/6, Török 6, Berneczei 7/3, Werner 3/3, Nagy 6. Csere: Karácsonyi 1, Füzi 13/9, Németh, Vesztergom 2, Polgárdy 4, Papp.
Edző: Meszlényi Róbert
TF-Budapest: Beák 23/9, Szobi 18, Buzás 10/6, Tóth 10. Csere: Debreceni 6, Kerkai 7/3, Mácsai 4, Bihari.
Edző: Mehmedovic Merim

„Egy idegenbeli fellépés következett az elmúlt év/évekhez képest talán meggyengült Tehetséges Fiatalok-Budapest otthonában. Mehmedovic Merim edző tanítványait azért így sem kell félteni, hiszen a fővárosiak agresszív játékstílusa mit sem változott idén sem.
Ezúttal jobban kezdett ellenfelénél Meszlényi Róbert együttese, amely Balogh és Nagy révén 0:4-el nyitott. A lendület viszont ezúttal is csupán 5-6 percig tartott. Werner távolijával ugyan még kapaszkodott a SMAFC-NYME (9:7), ezután viszont a TF-Budapest akarata érvényesült (23:14). A folytatásban kezdetben állandósult a tíz pont körül különbség a csapatok között, az utolsó percekre azonban megint „elfogyott” a soproni csapat, megnyugtató előnnyel vezettek a hazaiak a nagyszünetben (46:29).
A második félidőben visszajött már többször is tíz pontra a vendég gárda, ennél közelebb viszont nem futotta az egyetemiek erejéből, akik a büntetőket ezúttal is pocsékul értékesítették (47%).”

Meszlényi Róbert:

„Jól küzdöttünk, ez ma ennyire volt elég. Az első félidőben buta hibákat követtünk el, a második félidőben viszont már elfogadhatóan kosárlabdáztunk.”