Óriási bravúr az első helyezett Cegléd ellen!

Vasárnap délután ismételten hazai környezetben lépett pályára csapatunk az addig veretlen Cegléddel szemben.

A vendégek az eddigi teljesítményükhöz méltóan kezdtek: kiemelkedő dobószázalékukkal egy elképesztően ponterős negyedet produkáltak.

A mieink sem panaszkodhattak a támadásaikra, azonban a védekezés finoman szólva sem volt működőképes.

A 25-44-es negyed után tovább távolodtak egymástól a csapatok, hiszen a ceglédiek hasonlóan remekül folytatták a következő perceket.

Amikor már 24 pontosra duzzadt a különbség, Carlos Vallejo fiai megpróbáltak kozmetikázni a félidei szünetig.

Ez részben sikerült is, így belátható távolságon belül maradtunk.

A fordulást követően a mieink akarata érvényesült inkább, ahogy közeledtünk az negyedik negyedhez.

Az utolsó etapot megelőzően már csak három kosárnyi differencia volt a gárdák között.

Kiélezett csatát ígért a végjáték, amely ténylegesen hatalmas izgalmakat hozott: a lélektani előnyt, valamint szurkolóink támogatását kihasználva csapatunk továbbra is robogott a bravúr felé, amelynek nem találta ellenszerét a Ceglédi KE.

Három perccel a vége előtt először szereztük meg a vezetést, s végül nem is engedtük ki a kezünkből, így hatalmas győzelmet aratva nyertünk 109-102 arányban.

Carlos Vallejo Rocamora : Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, hogy az első negyed után sem adtuk fel, nagyon jó mentalitással dolgoztunk tovább és jöttünk vissza a mérkőzésbe. Hibáinkat sikerült kijavítani a második félidőben és nagy győzelmet arattunk, melyre még egyszer mondom, nagyon büszke vagyok.