Pótmérkőzés vereséggel

Férfi NB I. B Nyugati csoport – Alapszakasz – 12. forduló

A MAFC elleni, az időjárási körülmények miatt elhalasztott mérkőzését pótolta a soproni együttes.

SMAFC-NYME – MAFC 54:88

(8:22, 7:25, 19:21, 20:20)
2013.02.27. szerda, 19:00 – Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok (100 néző)
Vezette: Horváth A., Török Z., Esztergályos R.
Ellenőr: Major Gy.

SMAFC: Bausz 9, Szlávik 8/3, Török 8/3, Balogh 8, Csaplrá-Nagy 6. Csere: Ugaros, Vesztergom 7, Herczeg 3/3, Rostás 2, Nagy, Jávor 3/3.
Edző: Vetési Imre, Barlai Tamás
MAFC: Lakosa 7/3, Misek 16/6, Vavra 12, Lakits 6, Csapai 3/3. Csere: Fodor 19/15, Nagy 7/3, Fekete 11/3, Horváth 7/3, Nikitin, Vittay.
Edző: Sabáli Balázs

„Sabáli Balázs legénysége rögtön magához ragadta a kezdeményezést és a 6. eprcben már 0:6 állt az eredményjelzőn. Bausz törte meg a hazaiak kosárcsendjét, ám a helyzet nem változott. Az 5. percben, 2:11-es eredménynél időt kért Vetési Imre. Egész pályás letámadásra váltott a MAFC együttese, aminek meg is lett az eredménye. Rossz hazai dobások és eladott labdák jellemezték Baloghék játékát (8:22).
A folytatásban is lendületben maradtak a fővárosiak, akik sima 2:2-s játékok után könnyed kosarakat szereztek. A SMAFC-NYME-nek a labda bedobása is komoly kihívásnak ígérkezett. Fodor triplájával 20 pont fölé nőtt a differencia. Herczeg és Csaplár-Nagy valamelyest kozmetikázott az eredményen (15:32), de a félidő végére már több, mint 30 pont volt a felek között.
A második félidő tulajdonképpen már csak formalitás volt, mind a két csapatnál a cserejátékosok kaptak több szerepet. Ebben a periódusban egyenrangú ellenfele volt a SMAFC-NYME a MAFC gárdájának, ám ez mit sem változtatott a bő 30 pontos hazai zakó tényén.”

Vetési Imre:

„Nagyon sok hibával játszottunk, különösen az első félidőben akár támadásban, akár védekezésben. Sajnos ennyire futotta. Hamar feladták a párharcot a srácok.”