Fiú egyetemi bajnokság, Nyugat – Alapszakasz – 11. forduló

Folytatódtak az egyetemi bajnokság küzdelmei.

SMAFC-NYME – Széchenyi Egyetem Győr 76:61

2015.02.17. kedd, 19:30 – Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok.

SMAFC: Szabó 2, Jávor 15/9, Nagy 8, Török 5, Berneczei 23/12. Csere: Bali 9/3, Czeller 6, Szála 3, Forrai, Gaál 5.
Edző: Barlai Tamás
Győr: Palavics 11/3, Hlinyánszky 3/3, Baruta 17/3, Kovács 9, Horváth Á. 9/3. Csere: Bokor 6, Bosnyák 3/3, Bartalus 3/3, Horváth M.
Edző: Csaplár-Nagy Ervin

„Február 17-én kedden a megyei rivális Széchenyi Egyetem-Győr együttesét látta vendégül a SMAFC-NYME a Krasznai Ferenc Sportcsarnokban. A soproniaknál Szekeres hiányzott sérülés miatt.
Jávor triplája nyitotta a pontok sorát a megyei derbin, Baruta irányításával azonban egy 7:0-val válaszolt Csaplár-Nagy Ervin legénysége (3:7). Török és Bali ugyan betaláltak hazai részről, de lendületben maradt a vendég gárda, Palavics duplája után már 7 pont volt közte (7:14). Nagy és Berneczei büntetőivel zárkózott Barlai Tamás csapata (12:14), de a negyed végére megőrizte vezető pozícióját a Széchenyi Egyetem csapata.
A második negyedben rendesen bekezdett a SMAFC-NYME, amely nem tudott kinti dobást hibázni. Jávor mellett Bali és Berneczei is betaláltak. Egy 21:0-ás etapot produkáltak a soproniak, amivel meg is alapozták a mérkőzés hátralévő részét. A vendégeknél Palavics faultproblémák miatt a cserepadra kényszerült, meg is érezte irányítója hiányát a vendég alakulat, amelynek mindössze 4 pontra futotta a második tíz perc alatt (43:24).
A második félidőben magabiztosan őrizte előnyét a SMAFC-NYME, a Széchenyi Egyetemnek nem volt esélye közelebb kerülnie ellenfeléhez. Az utolsó negyedben már mindkét oldalon a cserék kaptak több lehetőséget, a vendégek némiképp kozmetikázni tudtak az eredményen (76:61).”