Fiú egyetemi bajnokság, Nyugat – Alapszakasz – 2. forduló

Veszprémi Egyetemi SC – SMAFC-NYME 81:79

(26:18, 17:21, 16:17, 22:23)
2016.10.18. kedd, 17:20 – Veszprém, Veszprémi Egyetem Tornacsarnok
Játékvezetők: Sebesi Gábor, Vajda Balázs

Botár László:

„Tartalékosan utazott el Veszprémbe a SMAFC, s bár hatalmasat hajrázott, végül 2 ponttal a hazai együttes nyert.Mindkét csapat 6-6 játékossal állt fel a találkozón. A Takács-Novák duó vezette Veszprém kezdett jobban, s a kosarakban gazdag első negyedben 8 pontos előnyt szerzett. A folytatásban Nagy Gergő ponterős játékára alapozva fokozatosan csökkentette hátrányát a soproni gárda. Az üldözőverseny térfélcsere után is folytatódott. A második félidő elején Forrai révén egynelített a SMAFC, de új erőre kapott a Veszprém, s egy 8-2-vel megint ellépett, de a SMAFC újra szorossá tette a találkozót. A záró szakasz előtt Kálló kosarával 3 ponttal »mentek« a hazaiak.
A befejező 10 percet 11:2-vel kezdve 10 pont fölötti előnyt szereztek a hazaiak. A soproniak nem törtek meg, hosszú hajrát nyitottak, s a szakasz közepétől egy huszáros 16:5-ös futást bemutatva ledolgozták hátrányukat. Takács András újra a vendéglátókat juttatta előnyhöz. A végén Forrai és Nagy is bedobhatta volna a nyerő triplát, de mindkettejük dobása célt tévesztett.”