MKB-Euroleasing Vasas – SMAFC-NYME 85:76

2015.03.18. szerda, 18:00 – Budapest, Pasaréti Sportcentrum (50 néző)
Vezette: Vadász Cs., Sentényi B., Földi L.

SMAFC: Csaplár-Nagy 15, Karácsonyi 6, Szabó 2, Nagy 7/3, Török 11. Csere: Szekeres 6, Berneczei 13/6, Vesztergom 4, Jávor 12/12.
Edző: Barlai Tamás
Vasas: Krivacevic 15, Fekete 12/3, Fülöp 1, Tóth 12, Garamvölgyi 18. Csere: Munanga 18, Boinitzer 7, Solymosi, Mészáros 2.
Edző: Sárosi Bulcsú, Tóth Károly

„A SMAFC-NYME elhalasztott mérkőzést volt kénytelen játszani, ráadásul hét közben, idegenben. A szerdai Vasas elleni mérkőzésre Balogh és Szlávik mellett Herczeg sem tudott elutazni a csapatta. A fővárosiak kerete viszont erősödött a soproni mérkőzéshez képest.
Most sem kezdett jól az egyetemi együttes, a budapestiek letámadása rendre hibára késztette a SMAFC-NYME játékosait (9:0). Lassan, de biztosan elkezdte gyűjteni a pontokat is a szabálytalanságok mellett a soproni csapat, a pályán lévők közül szinte mindenki betalált vendég oldalon (11:5). A Vasas ezt a 6-7 pontos különbséget tartani is tudta az első tíz perc végéig, jórészt támadólepattanók után szerzett kosarakkal (19:12).
Jávor két triplája mellett Szabó és Szekeres kosarai jelentették a kapaszkodót a SMAFC-NYME számára a második negyed első perceiben (25:20). Sőt, Szekeres büntetőivel már egalizált is a soproni alakulat. A vendégek kezdő ötöséből eközben négy játékos is a cserepadra szorult faultproblémák miatt (12:20-ra alakult ez a mutató az első félidőben). 33:28-as vezetésnél időt kért Barlai Tamás, ami jótékonyan hatott a soproni játékosokra, Berneczei és Jávor távoli találataival ismét egálra hozta a derbit a SMAFC-NYME (38:38), de a nagyszünetre 4 pontosra növelte előnyét a Vasas.
A második félidő elején ismét sok hiba csúszott a játékba mind a két oldalon. Török kosaraival tartotta a lépést a SMAFC-NYME, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett (49:50). Krivacevic adott lendületet övéinek, 7 ponttal meglépett a továbbra is jól lepattanózó Vasas. Török és Jávor kosaraival még így sem szakadt le ellenfeléről a SMAFC-NYME a záró tíz perc előtt (60:56).
A záró etap elején gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. A Vasas sorra szerezte a kosarakat és tíz pont fölé növelte előnyét. Ugyan még egyszer 5 pontra feljött a SMAFC-NYME (72:67), de magabiztosan büntetőztek a hazaiak, akik a támadólepattanókban is a soproniak fölé nőttek.

Barlai Tamás:

„Ennyi eladott labdával és az ellenfélnek engedett támadó lepattanókkal nem lehet mérkőzést nyerni még utánpótlás szinten sem.”